Botox

Botox, Azzalure są preparatami zawierającymi substancję, która podana w odpowiednie okolice poraża zakończenia nerwowe odpowiedzialne za skurcz mięśni, co w efekcie doprowadza do ich relaksacji. W rezultacie uzyskujemy odprężony i zrelaksowany wygląd twarzy. Drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, a uzyskany efekt odmłodzenia utrzymuje się średnio 6 miesięcy. Następnie zabieg należy powtórzyć, ale nie należy stosować Botoxu czy Azzalure częściej niż 2 razy w roku.

Istotne jest to, że obecnie dobrze zrobiony zabieg nie powinien usztywniać poddanej zabiegowi okolicy (nie powinien być wykonany „na blachę” jak to nazwali pacjenci). Zachowanie niewielkiej mimiki, nadaje twarzy bardziej naturalny wygląd (twarz nie wygląda jak maska) i zapobiega powstawaniu tzw. zmarszczek korygujących.

Wskazania:
1) wygładzanie zmarszczek;
2) uniesienie brwi.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw pacjenta do zabiegu kwalifikuje lekarz. Czas trwania zabiegu to 15 minut. Sam zabieg opiera się jedynie na paru powierzchownych iniekcjach. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale, jeżeli Pacjent sobie tego życzy, miejsce zabiegu może zostać znieczulone przy użyciu Emla – kremu znieczulającego. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego i innych czynności, mogących powodować przemieszczanie się preparatu leczniczego.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– zespół Eatona Lamberta, miastemia żekomoporaźna, stwardnienie zanikowe boczne
– ciążą i okres karmienia piersią
– nadwrażliwość na składniki preparatu
– infekcje skórne w miejscu podania
– jednoczesne stosowanie z lekami- antybiotyki amino glikozydowe:
gentamycyna, amikcyna, leki zwiotczające mięśnie