Korekcja i modelowanie ust

Celem zabiegu jest poprawa kształtu i uzupełnienie objętości ust oraz redukcja zmarszczek skóry wokół ust. Najbardziej popularne są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Modelowanie ust najczęściej wykonuje się w znieczuleniu preparatem przeciwbólowym nakładanym na skórę lub w znieczuleniu przewodowym. Po zabiegu mogą wystąpić obrzęk i tkliwość w miejscu wstrzyknięcia, które mijają średnio po 2–3 dniach. Efektem zabiegu jest są powiększenie lub poprawa kształtu ust, wyraźniejszy kontur czerwieni wargowej i redukcja zmarszczek wokół ust. W przypadku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego efekt zabiegu utrzymuje się przez około 9–12 miesięcy /w zależności od metabolizmu pacjentki i podanego materiału/. Po tym okresie możliwe jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania pożądanego efektu.

Zabiegi odmładzające mają na celu nie tylko likwidację zmarszczek, ale przede wszystkim poprawę konturu twarzy. Ładnie zarysowany owal i napięta skóra powodują, że wyglądamy młodziej i pogodniej.

Z upływem czasu twarz ludzka zmienia swój zarys i kontur. Związane jest to z zanikaniem tkanki podskórnej oraz wiotczeniem i utratą elastyczności skóry. Obecnie popularne jest odzyskiwania konturu twarzy do postaci odwróconego trójkąta dzięki zabiegom wolumetrycznym, zwanych również „miękkim liftingiem”. Jak w przypadku każdego problemu estetycznego zastosowanie wolumetrii wymaga indywidualnej oceny stanu pacjentki. Program terapeutyczny powinien zagwarantować poprawę konturu twarzy i co najważniejsze komfortu pacjentów. Celem nadrzędnym jest ładny i naturalny wygląd. Aplikujemy tzw. Nici hialuronowe za pomocą specjalnych kaniuli.

Indywidualne podejście do pacjentki i obopólna współpraca sprawiają, że osiągamy zamierzone i oczekiwane cele..